صندلی «جی.‌کی رولینگ» چوب حراج خورد

خبرگزاری کواره: صندلی چوبی که جی.کی رولینگ در زمان نوشتن دو کتاب اول هفت‌گانه «هری پاتر» از آن استفاده می‌کرد، در حراجی نیویورکی به قیمت ۳۹۴ هزار دلار (۲۷۸ هزار پوند) خریداری شد.

این صندلی که قدمت آن به دهه ۱۹۳۰ برمی‌گردد، در زمانی که رولینگ هنوز مشهور نشده بود به همراه سه صندلی دیگر اشتباها برای میز ناهارخوری او تحویل او داده شد. رولینگ روی این صندلی بود که «هری پاتر و سنگ جادو» و «هری پاتر و صندوقچه اسرار» را به نگارش درآورد.

نویسنده «خلاء تصادفی» و «کرم ابریشم» در نامه‌ای که با صندلی خود همراه کرده، نوشت: مالک جدید صندلی من، من در سال ۱۹۹۵ به اشتباه چهار صندلی برای میز ناهارخوری خود دریافت کردم و این راحت‌ترین آن‌ها بود. به همین دلیل بود که جای نهایی آن شد روبروی دستگاه تایپم تا در زمان نگارش «هری پاتر و سنگ جادو» و «هری پاتر و صندوقچه اسرار» همراه من باشد. بخش نوستالژیک من برای از دست دادن این صندلی ناراحت است، اما کمرم نه.

صندلی «جی.‌کی رولینگ» چوب حراج خورد

به گفته برگزارکنندگان این حراجی، خریداری ناشناس به قیمتی بسیار فراتر از آنچه انتظار می‌رفت این صندلی را از آنِ خود کرد.

رولینگ پس از نگارش دو کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» (۱۹۹۷) و «هری پاتر و تالار اسرار»، در سال ۲۰۰۲ صندلی‌اش را به یک حراجی کوچک اعطا کرد تا عواید حاصل از آن برای کمک به انجمن ملی جلوگیری از خشونت علیه کودکان استفاده شود و در نهایت این صندلی در این حراجی خیریه با قیمتی بیش از ۲۳ هزار دلار به فروش رفت.

صندلی رولینگ در سال ۲۰۰۹ نیز به صورت اینترنتی به حراج گذاشته شده و مالک کنونی‌اش آن را به قیمتی بالغ بر ۲۹ هزار دلار خرید. این سومین باری بود که این یادمان ادبی از مجموعه داستان‌های معروف «هری پاتر» به فروش گذاشته شد.

مجموعه رمان «هری پاتر» که به داستان‌های پسرکی جادوگر می‌پردازد، پرفروش‌ترین مجموعه کتاب جهان لقب گرفته و اقتباس سینمایی آن‌ نیز چندین میلیارد دلار را برای تولیدکنندگانش به ارمغان آورده‌ است.

«هری‌ پاتر و سنگ جادو» اولین‌ رمان این مجموعه در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسید و پس از آن شش قسمت بعدی رمان‌های رولینگ با موفقیتی روزافزون روانه بازار کتاب شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X بستن تبليغات